English site   I   Prijava Facebook Twitter Google+Google+ Youtube RSS

Mover za enoosno prikolico

/
Wanderer
Novinec
Novinec

: 19.Jan.2017
: Prevalje
:
: 26
   Wanderer    : Mover za enoosno prikolico
     16.Dec.2017 17:28
Zima je. Porčičana :) Prikolica sama čiča tam zunaj in čaka na toplo vreme, mi pa vmes tuhtamo o naslednji investiciji, da bo prikolica spomladi še bolj željna potovanj :)

Vgraditi nameravamo mover, ker pa investicija ni ravno majhna bi rad slišal kakšna mnenja in priporočila o delovanju in zanesljivosti. Po prvem preletu se odločamo med Mover Go2 (Truma) ali pa Enduro EM203. Oba dva sta za enoosne do 1.800 kg približno enakega cenovnega ranga. Ali obstaja kakšna tretja priljubljena znamka moverjev? Kako se ti obnesejo v realnosti v kampih, kjer so povečini neravnine, makadam, ne pa tako kot v reklamah, kjer manevrirajo po ravnem asfaltu :) Verjamem, da tam gre super - tudi z rokami hehe :)

Skratka, ali se moverji obnesejo ali ne? So morda kakšna priporočila glede znamke, modela, prodajalca ali vgradnje? Imamo enoosno prikolico Hobby 545 kmf (LA Vita Veneto), dolžine 7,5m in NDM 1.600...

Najalepša hvala za vsakršer uporaben info.

Wanderer - 16.Dec.2017 17:29
- There's no place like home
Šrumpf
Novinec
Novinec

: 10.Nov.2017
:
: 10
   Šrumpf    16.Dec.2017 21:28
Pozdravljeni.
Mi imamo Reicha 1.8 prej je bil namontiran na Knausovi 495 z 1300 ndm sedaj pa imamo drugo Knausovo 500 fdk z 1500ndm pa ni problema. Strošek je bil cca 1300 eur z akumolatorjem ter polnilcem. Pa 5let ima garancije.
Lp
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    17.Dec.2017 10:50
Aha, Reich vidim je tudi ena izmed pogostih znamk - bom pogledal še te, hvala! Kako pa je z montažo pri nas? Sklepam da je najbolje mover + montažo vzeti skupaj pri enem ponudniku, tudi zaradi garancije in drugega drobnega materiala, akomulatorja, ipd...? Prikolico pa moramo verjetno zaplejati tja, ali pridejo mogoče na dom montirat? Mogoče trapasto vprašanje ampak pozimi bi bilo res dobrodošlo, če se lahko pride na dom in zmontira :)

Kaj pa tisti, ki mover že imate, kaj porečete nanj? Je zanesljiv oz. opravi svojo nalogo na ozkih predelih in neravninah?
Šrumpf
Novinec
Novinec

:
   Šrumpf    17.Dec.2017 12:50
Jaz sem si zmontiral sam garancija velja isto 1300eur je z akumolatorjem
Ves material za montažo je pa zraven z navodili. Dela imate pa eno popoldan v miru zraven pa eno kavico pa je tofo. Če pa rabite kako pomoč pa mi pišite na emailpa vam vse obrazložim. tomaz.srumpf@gmail.com
Lp
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    17.Dec.2017 21:14
Hvala za info Šrumpf! Potem vas mogoče res kontaktiram, če se montaže lotim sam.

Sedaj gledam Reich-e pa tudi od Reich-a power mobility pack oz. lition-ion baterijo, ki je bistveno lažja (tehata samo cca 2 kg), ampak je pa tudi dosti dražja, oz. tam okoli 400 eur. Kolikor berem naj bi se obnesla enako kakor 75 Ah svinčena baterija, katera sicer tehta skoraj 30 kg. Razlika je očitna :).
Šrumpf
Novinec
Novinec

:
   Šrumpf    18.Dec.2017 14:21
Wanderer. Poslji email pa posljem slike kaksen komplet imam jaz.
Lp
Šrumpf
Novinec
Novinec

:
   Šrumpf    18.Dec.2017 14:23
Lahko pa vzames preko kake firme pa te pride vse skupaj cca 900eur komplet. Od kod pa ste?
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    03.Jan.2018 18:54
Evo, zagrel sem se za Reich-a in naročil Easydriver 1.8. Glede inštalacije sem se po pregledu navodil in videoposnetkov odločil, da se lotim sam. Sproti pa bom dokumentiral ter nato objavil tukaj kot bazo znanja za morebitne druge kandidate, ki bi se tega lotili sami. Izmed vsega me najbolj skrbi vrtanje skozi dno za električno napeljavo, namreč tla so električno ogrevana in moram posebej paziti, da ne naletim na kakšno napeljavo ali pa trdno okovje/skeleton prikolice. Montiral bom, ko bo vreme prijaznejše :) Tako da če ima kdo do takrat kakšen koristen nasvet, go for it :)
levci
Novinec
Novinec

: 26.Sep.2014
:
: 2
   levci    04.Jan.2018 14:05
Wanderer, kej si ga pa nabavil? Jaz sem tudi v fazi nabave. 
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    04.Jan.2018 19:48
Zdravo levci,

naročil sem preko spletne trgovine Camping Shop  Wagner, iz Nemčije, tukaj:

Vzel pa sem Reich-ovega 1.8 Basic, ker povsem zadostuje potrebam naše prikolice. 

Naročil pa sem tudi Mobility Power Pack ali MPP, ki je pravzaprav baterija LiFePO4 z integriranim polnilcem. LiFePO4 je zelo lahka baterija (litijev železofosfat), tam cca 2kg in nadomešča svinčevo baterijo, moči 75Ah, ki pa lahko tehta tdui do 30 kg. Očiten prihtanek na teži torej, pa še polnilec ima integriran. Pa še dodatnega varnostnega stikala na + kablu do baterije se ne potrebuje, saj ima MPP svoje varnostno stikalo :) V Sloveniji tega packa še nisem kje zasledil. Še link:

JAvim, kako se obnese ko namontiram.

Wanderer - 04.Jan.2018 19:50
avtokampi.si
Administrator
Administrator

: 21.Feb.2011
: Ljubljana
:
: 1528
   avtokampi.si    05.Jan.2018 09:00
Super, hvala za vse informacije...bo verjtno na koncu najbolje naredit kar kakšen video delovanja tega moverja. Lahko ga pošljete tudi nam, pa ga bomo dali na youtube.
Avtokampi.si
Gorazd79
Novinec
Novinec

: 07.Jan.2018
: Dol pri Ljublja
:
: 3
   Gorazd79    07.Jan.2018 21:44
Wanderer, pozdravljen tudi jaz sem tik pred nakupom moverja. Priznam tudi mene zelo mika tale kombinacija, samo nekako nisem vešč internetnih nakupov sploh tujina.Zanima me kako je tule pri wagnerju s plačilom in dostavo. Zanima pa me tudi kako tole kupiti na podjetje brez davka, ali to sploh gre. Zelo bi bil vesel informacije.
Hvala in lep pozdrav, Gorazd
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    10.Jan.2018 09:22
Sam sem nekako vajen internetnih nakupov, pravzaprav večino stvari kupim prek spleta, predvsem zaradi večje izbire, enostavnosti in običajno kar ugodnih cen. V tem primeru sem zaradi višine zneska, ki presega limit na moji kreditni kartici izbral vrsto plačila "Vorkasse" oz. predplačilo. Nato pa sem na podlagi predračuna, ki sem ga takoj po zaključku nakupa prejel na mail, znesek poravnal direktno iz spletne banke. Že naslednji dan sem prejel potrditev plačila in odpremo ter na mail prejel račun in dobavnico. poštnina me je stala dodatnih 38 EUR za težo 33 kg.

Sicer pa za spletne nakupe in zneske do limita na kreditni kartici najraje uporabljam Paypal, na katerega imam povezano kreditno kartico ali pa plačilo direktno preko te kreditne kartice.

zaupam pa seveda trgovinam, ki so preverjene in varne, kot recimo ebay, amazon, ipd... skratka da ima trgovina certifikat. Wagner ga ima.

Wanderer - 10.Jan.2018 09:23
Gorazd79
Novinec
Novinec

: 07.Jan.2018
: Dol pri Ljublja
:
: 3
   Gorazd79    10.Jan.2018 20:27
Wanderer, hvala za nasvete! Thumbs Up
Sem se opogumil, se registriral in seveda naročil tale moving komplet. Plačal sem po sistemu predplačila,.....in sedaj.....veselo v pričakovanju. Tudi jaz imam namen montirat sam.Smile 

Lp Gorazd
Šrumpf
Novinec
Novinec

:
   Šrumpf    10.Jan.2018 21:54
Ojla.
Ne se bati zmontirat moverja jaz sem ga sam montiral pa ni nobenga problema vse je zraven navodila drobni material samo po knjigi delat pa gre fantayticno. Jaz imam tega Reicha pa dela super samo računalnik dajte na tako mesto da ne bo zgubljal signala ker to zna bit malo problema jaz sem moral podaljšat anteno. Lepo montažo. Lp
Tomaž
Wanderer
Novinec
Novinec

:
   Wanderer    11.Jan.2018 17:33
Super Gorazd Thumbs Up Jaz sem paket prejel 4 delovni dan od datuma odpreme, pripeljal pa mi ga je ECL d.o.o.  - "European Contract Losgistics" iz MB, prej pa me je še poklical na GSM, da sva uskladila uro.
Jaz pa že planiram čas, kdaj se lotim montaže. Kot je rekel Šrumpf, so navodila zelo jasna in kratka. Sam največ težav pričakujem zaradi teže vsega skupaj, ker bom verjetno potreboval še en par rok, da mi pomaga držati na mestu.
Šrumpf
Novinec
Novinec

:
   Šrumpf    11.Jan.2018 19:07
Ni potrebe za dodatne roke obesiš levi pa desni motor na šasijo pol pa cev skozi. Rabiš edino en lesen klocen da maš motor bliže šasiji. Nastaviti pa ga morta od gume ko je prikolica samo na gumah pa sprednjem kolesu približno ravno mora bit. Če rabita pomoč javita pa pošljem kake slike. Lp

Forum Software by Web Wiz Forums® version 9.70
Copyright ©2001-2011 Web Wiz