Oglasi:

Kampiranje s psom

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jun 28, 2011 5:35 pm

Pozdravljeni!

Letos se odpravljamo kampirat nekam v bližino Pule. Zanimivi so nam predvsem kampi Runke, Stupice, Kranjski kamp. Iščemo bolj mir kot udobje. Imamo tudi psa zlatega prinašalca, mogoče kdo ve kako so kaj dobrodošli v omenjenih kampih? Bilo bi skrajno neprijetno, da se ne sme v morju kopati.
Kako je s samotnimi zalivčki/kotički? Radi bi se odmaknili od drugih kopalcev saj se zavedamo da niso vsi ljubitelji psov.

Hvala za odgovore.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jun 29, 2011 11:07 am

Smo klicali v Runke - imajo poseben del plaže, ki je tudi na planu kampa označen, namenjen kužkom. Smo sedaj tudi mi dodali to zadevo pri ikonah teha kampa in tudi pri Stupicah, kjer je enako.

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jun 29, 2011 1:35 pm

ooooo, prijetno presenečena nad vašo prijaznostjo! Vse pohvale!
Vseeno bi bilo lepo, če bi se kdo javil ki ima osebne izkušnje z omenjenimi kampi in psmi. Lansko leto smo namreč kampirali v kampu Medulin, kjer imajo res da označeno plažo za pse kjer se lahko kopajo, je pa na tej plaži izliv kanalizacije v morje in vrjemite mi, da se tam res ni za kopat! Tudi za psa ne, pa imam dobro razčiščene stvari, da je pes samo žival.
Torej, če kdo kaj ve naj lepo prosim napiše.

LP Eli

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 6:36 pm

Ravnokar sem se vrnil iz Runk. Kakor je bilo gor napisano imajo na planu kampa označen pasji del plaže, ki na sami plaži sicer ni označen. Ta del zajema nekako 1/3 plaže kampa (pogled na Medulin) od mini marine naprej. Plaža je skalnata s par betonskih ploščadi. Sence je na pretek tako, da sem bil praktično cel dan s psom na plaži. Drugače baje ne protestirajo tudi, če se psi kopajo na drugih delih plaže, če le ne motijo ostalih kopalcev. Sicer je v kampu ogromno psov. Že sedaj v predsezoni, ko je kamp na pol prazen sem jih srečal najmanj 30. V kampu ni stojal in košev z vrečkami za pse. Je pa tabla, da je treba pobirati drekce, sicer je kazen 150 kun, če te dobijo. Uradnega pasjega tuša ni, je pa pri sanitarnem bloku 2 zunaj na betonski ploščadi pipa z mrzlo vodo, kjer lahko splahneš psa. Če te še kaj zanima pa povej.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 6:52 pm

to smo tudi mi opazili, da nimajo uradnega tuša - škoda, ker drugače bi jim lahko dodali ikono, da je kamp prijazen do kužkov - ali je tisti neuradni tuš tako dober, da lahko vseeno naredimo to?

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jun 30, 2011 8:16 pm

Edina razlika med tem in ostalimi, ki sem jih obiskal  ter imajo uradno tuš za psa je, da ni table z označbo in ni tuš ročke, ki jo imajo v nekaterih kampih. Na toplo vodo še nisem naletel, čeprav verjetno  kje obstaja. Za označbo "kamp prijazen do kužkov" pa jim mogoče manjkajo koški z vrečkami. Drugače  je kamp zelo toleranten to psov. Mogoče bi lahko kaj namignili preko maila? Investicija v našteto bi bila verjetno minimalna.

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 01, 2011 5:31 pm

Najlepša hvala za odgovor. Lahko mi samo še poveste kako je potem z zasedenestjo kampa  v sezoni. Npr. Avgusta. Se da dobiti kakšno parcelo ali je fajn prej rezervirati.  :)

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Ne Jul 03, 2011 7:06 pm

kamp Runke sicer ni ravno znan nek top kamp, tako da se tudi v avgustu dobijo proste parcele - je pa seveda za kakšno lepo parcelo potrebno narediti rezervacijo

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Ne Jul 03, 2011 7:43 pm

Dobro parcelo boš avgusta težko dobila.  Veliko je pavšalistov. Priporočam rezervacijo preko arenaturista, saj imajo odlične pogoje (brez vstopnih stroškov in odpoved do 2 dni pred odhodom brez stroškov). Drugače ja, kamp živi še v osemdesetih. Brez vsebine, brez dogajanja = super za psa Thumbs Up

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jul 06, 2011 4:11 pm

A kdo kaj zaščiti psa proti srčni glisti, ki naj bi bila precej prisotna v Italiji,  SLO in CRO Istri ter nekoliko manj nižje proti jugu? Sam uporabljam le Stronghold ampulo, ki naj bi jo pes dobil najkasneje 1 mesec po prihodu iz morja, oziroma vsak mesec, če se gre večkrat na morje. Zadeva naj bi bila precej učinkovita, saj uniči škodljivce preden se razvijejo v do 30 cm dolge gliste, ki lahko popolnoma zabašejo srce in pljuča. Zaenkrat nisem imel problemov, je pa stvar lahko precej huda, če se razvije v pozni stadij. Obstajajo pa tudi tablete, nek sirup in cepivo. Pravega preventivnega sredstva, ki bi sploh preprečilo pik okuženega komarja pa naj ne bi bilo (razen seveda, sredstev, ki na splošno odganjajo komarje, kolikor so ta pač učinkovita).

Odgovori