Oglasi:

Kampiranje s psom

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Po Jun 23, 2014 3:44 pm

No, roko na srce ima večina jadranskih kampov na pasje tuše speljano le mrzlo vodo. Marsikje še tuš ročke nimajo montirane, ampak je speljana le navadna gumijasta cev. Sicer psa v sladki vodi skopam le pred odhodom iz kampa tako, da mi to ni bistvenega pomena. Prav tako ne koški, vrečke za iztrebke in ograjena pasja sprehajališča. Saj prinesem s seboj svoje in za psom vedno počistim, sprehajam ga pa vedno izven "poseljenih" območij. Poleg tega so tudi te tri navedene postavke zopet večinoma polovično izvedene in nevzdrževane. Pasji koši so velikokrat polni ostalih smeti in sploh ne moreš odvreč iztrebkov, vrečk več ali manj ni, sprehajališča so pa polna iztrebkov, ki jih neodgovorni lastniki psov ne poberejo misleč, da v pasji sralnici ni potrebno počistiti za psom.

Najbolj mi je pomembna pasja plaža. Da je vsaj kolikor toliko urejen dostop v vodo, da je vsaj malo sence v bližini in da je jasno označena s tablo - namenjena kopanju psom. Tako ti nima kdo karkoli godrnjati, ko imaš psa v vodi.

No, tudi na tem področju je na žalost v večini kampov slabo poskrbljeno. Pasje plaže so večinoma na najmanj privlačnih lokacijah, ponavadi v bližini pomolov in privezov za čolne, ali v kakšnih plitvinah ob fekalnih izpustih. So sicer svetle izjeme, ki pa žal ne spremenijo zgoraj napisanega dejstva. Tako, da si prisiljen pešačit izven kampov na bolj samotne plaže, kjer se lahko pes v miru kopa. Ti kotički so pa spet ponavadi težje dostopni, polni nagcev in ostarelih voajerjev, ki oprezajo za dekleti. Skratka previdnost ni odveč

Tako da te oznake "psom prijazen kamp" so bolj tako - tako. Treba je jemat z veliko rezerve.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jun 24, 2014 9:04 pm

Almar...mi damo znak tistemu kampu, ki ima označeno plažo za pse in tuš za pse... in seveda glede na to, da sami nimamo kužka, prosimo vse ostale za pomoč pri tej oznaki, ker to delamo za vas :)

Smo bili pa prijetno presenečeni nad lepo pasjo plažo v kampu NJivice, ki je čisto na koncu kampa in je lep prodnat zalivček, celo nekaj sence ima v dopoldanskih urah. Nekaj fotk plaže je tudi v novici:
http://www.avtokampi.si/novica/2/1174/Kamp-Njivice,-Krk-fotogalerija-novosti-v-kampu

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jun 25, 2014 2:36 pm

Upam, da ste razumeli, kar sem hotel povedati. Še enkrat na kratko - v praksi ni vedno vse tako, kot na papirju.

Tole plažo v kampu Njivice poznam, vendar še par let nazaj, ko sem bil nazadnje tam, ni bila uradno označena kot pasja plaža, kljub temu, da so se tam občasno zadrževali tudi psi. Problem takrat je bil, da je bila že v zgodnji dopoldanskih urah v sezoni popolnoma zasedena z brisačami obiskovalcev, ki potem niso imeli psov.

Njivice imajo drugače naprej  od glavne plaže, dol pod naseljem Kijac pravo pasjo plažo, ki ima neverjetno senco in čisto vodo brez privezov. Problem pa je, da je malce odročna in, da je voda zaradi podvodnih izvirov sladke vode precej mrzla.

Odgovor Napisal/-a: Pikica42

Brez avatarja
Pikica42 je odsoten
Pikica42
Prispevki: 4
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Ne Jul 27, 2014 10:00 am

Kmalu se odpravljamo v kamp Kozarica in me zanima, kako so kaj tam kužki dobrodošli in ali je velik problem, če je zraven na plaži, seveda na moji brisači?

Odgovor Napisal/-a: no9

Brez avatarja
no9 je odsoten
no9
Prispevki: 15
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Po Jul 28, 2014 7:04 am

v kovačinah na Cresu sem opazil pasjo plažo (prodnata) ter kopalnice za pse v vsakem sanitarnem objektu... sam nimam psa a me psi v kempu niso motili.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Ne Jun 12, 2016 7:54 pm

Za lastnike psov smo v iskalnik dodali še eno možnost in sicer kampe, ki omogočajo v obilnih hišicah tudi bivanje psov. Trenutno je v bazi 82 takih kampov. Je pa res, da večina kampov želi doplačilo - eni po enaki ceni kot za psa na parceli, nekateri pa imajo višjo ceno. Ta je objavljena v ceniku samega najema mobilne hišice.

Spisek kampov, ki dovoli bivanje psov v mobilnih hišicah.


Odgovor Napisal/-a: Anunit

Brez avatarja
Anunit je odsoten
Anunit
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:12 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jul 27, 2016 10:13 am

ODGOVOR:

Če vam ustreza FKK kamp je kamp Ulika bil, ko sem nazadnje bila tam, psom kar precej prijazen. Za kampiste z ljubljenčki je določen kar velik del kampa, tudi v tem delu je senca :) pa tudi plaža je OK (mešano prodnata/kamnita - enako kot ves kamp).

V Uliki me sicer že vrsto let ni bilo, ker mož noče med nudiste :), ampak glede na zemljevid kampa, se glede psov lokacijsko ni nič spremenilo, oz. se je še izboljšalo, pa tudi sicer je bil kamp "top".


PA ŠE VPRAŠANJE:

In istočasno je tu moj problem, ker bi si želela kampirati v kampu "identičnem" Uliki, le da ne bi bil FKK. Tudi midva imava psa, ki ga ne moreva pustiti doma (zaradi ločitvene stiske kjerkoli razen v domačem stanovanju tuli, ko je sam).

V poštev pride Istra in Kvarner (dalj se ne bi vozila, ker ne greva na morje nikoli za več kot teden), kampirala bi v šotoru  (no tudi bungalov ali mobilna hiška ne bi bila "švoh" samo so predrage za najin proračun) in tako kot vsi ostali bi imela senco in pa prodnato pasjo plažo in pa res res, ne bi rada bila v natrpanem "pošlihtanem" kampu z mini parcelami. Pasji tuš ni nujen (če obstaja vsaj nekakšna možnost, da psa spereva), je pa nujno, da so sanitarije za ljudi čiste in ni vrst.

Ogledovala sem si Lanterno (tudi tam sem kampirala kot otrok, ampak se mi zdi, da to danes ni več isti kamp, toliko se je spremenilo po slikah sodeč). Ker je kamp velik, se morda gužva nekoliko razporedi? Kako je urejeno za pse in kakšna je na splošno atmosfera?

Imate še kak drug predlog?
Gledala sem Mon Perin ampak ne morem ugotoviti kako je s plažo za pse? So deležni tudi kaj tiste prodnate? Ker na eni od slik je videti znak prepovedano ...


Odgovor Napisal/-a: estwind

Brez avatarja
estwind je odsoten
estwind
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Maj 09, 2017 1:05 pm

Iščem ljubitelje kampiranja delitev stroškov ZA uporabe v kamperja znamke Laika modela Lasercar58 FORD 2400

  ZA 4 osebe.     Stik> SMS> +3864132254 konec / ali +393533247153

vedno nosite pri nas Gina za "Francoski buldog"

Odgovor Napisal/-a: ts89

Brez avatarja
ts89 je odsoten
ts89
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:10 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: So Jan 05, 2019 7:52 pm

Psa lahko preventivno zaščitiš z ovratnico Scalibor, ampulami Frontect in ostalimi pripravki ki delujeji tudi repelentno. Ampak vseeno moras dati čez 1 mesec ampulo Stronghold ali pa tableto Milbemax ali Milprazon ali Nexgard spectra. 

Odgovori