Oglasi:

Kampiranje s psom

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovor Napisal/-a: Saso

Brez avatarja
Saso je odsoten
Saso
Prispevki: 8
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Po Jul 25, 2011 3:07 pm

Alamar -  podpišem vse tvoje prispevke

Odgovor Napisal/-a: danila

Brez avatarja
danila je odsoten
danila
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jul 26, 2011 10:13 am

Cannibal, podpiram tvoje razmišljanje.
Sploh ne vem, od kdaj je pes družinski član. Pa kaj vse se bodo eni še spomnili. Bomo dobili novo, novo definicijo družine???? A potem se ga po novem vpiše za davčno olajšavo, ali kako?

Ja prijetno je imeti doma žival, pa četudi je to samo hrček. Se te zelo navadi, pa zajček tudi. In ta nepoznane celo ugrizne. Kako se šele naveže konj? Baraba pobegne iz hleva in odhiti do 30 km oddaljenega gospodarja, samo da bi bil z njim, še krava se ne pusti pomolsti, če te ne pozna.

Žival je žival in moramo spoštovati njegovo naravo, ne pa da jo posiljujemo z človeškimi navadami.

Alamar, žal, mi je zate, da tako slabo razmišljaš o ljudeh in si si prav zaradi tega nabavil psa, da bi ti bil za družbo.

In Alamar, meje tvojega sveta, so meje mojega sveta.
Prav zaradi takih arogantnežev je čedalje več ljudi, ki se izogibajo psov in posledično tudi iščejo kampe, kjer psi niso dobrodošli.

Uživaj na morju.

Odgovor Napisal/-a: pikica

Brez avatarja
pikica je odsoten
pikica
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jul 26, 2011 12:49 pm

kako ste nesramni, sej ne morš verjet. kaj se sploh pridružujete diskusiji o tem, kam kampirat s psom taki, ki vas to sploh ne zanima oz. pridete sem samo štrene mešat.  vsak ima pravico do svojega mnenja in življenja z ali brez psa. če vam ne paše bit v kampu s psmi pač greste v takega, ki do tega nima tolerance in pika. tisti, ki smo odgovorni lastniki psov, za naše pse lepo poskrbimo in so naši psi zadovoljni, če so lahko z nami - tudi otroci radi vidijo,da so z njimi in jih zato mi nič ne zapostavljamo al kako bi vi temu rekli. gospa, ki se je pozanimala na tem forumu o tem, kam s psom, sem prepričana, da je ena od teh odgovornih lastnikov in si je samo želela izvedeti, kam lahko gre s psom, da ne bo naletela na takšne netolerantneže kot ste vi. alamar tudi jaz se podpišem pod vse tvoje poste.

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jul 26, 2011 3:45 pm

Danila - No povej, kaj si sedaj konstruktivnega glede teme - kampiranje s psom - povedala? Razen, da mi spet ena (ali je to mogoče celo ista?) oseba polaga neresnice. Kakšne človeške navade?
Še enkrat, za tiste, ki bolj počasi dojemajo - družinski član ni samo nekaj, kar lahko uveljaviš za davčno olajšavo, ga pelješ na nedeljsko procesijo ali podobno. Pes je družinski član v smislu, da ga tretiraš pasmi primerno, ga socializiraš z družino, otroki in okolico. Postane del družine. Vsi ga, ne samo imajo radi, ampak se AKTIVNO z njim ukvarjajo. Tak pes ve, kje mu je mesto, kdaj je čas za igro, kje je prostor za potrebo in podobno. Za vse to ni potrebna neka draga pasja šola. Le aktivno ukvarjanje s psom in vztrajnost. Ne boš verjela, ampak veliko večino pasem psov to osrečuje, navkljub njihovemu živalskemu poreklu.

"Alamar, žal, mi je zate, da tako slabo razmišljaš o ljudeh in si si prav zaradi tega nabavil psa, da bi ti bil za družbo."

Od kje pa to sklepaš? Vsi vi nestrpneži imate neverjeten dar dojemanja. No, naj te potolažim. Človeške družbe imam veliko in mnogokrat še preveč. Družbe tebi podobno razmišljujočih, se pa človek hitro naveliča. Psa sem pa dobil na način, ne boš verjela, da se mi je kot mladiček zasmilil privezan z verigo na neki kmetiji. In sem ga vzel, kljub nestrinjanju lastnikov stanovanja, kjer pes sedaj biva in kljub začetnemu negodovanju soproge. Verjetno sem res nesocialnež, ali pa vsaj čuden, da sem mu omogočil PSA dostojno življenje, ki verjetno po vaši logiki vključuje le čuvanje hiše na ketni, enkrat dnevno dajanje obroka in ob dobri volji mogoče celo kakšna pohvala.

Sedaj pa prosim nehajmo s to nepotrebno debato. Tema govori o kampiranju s psom in ne o definiciji in vzgoji psa. Mi je res žal, da moram sploh odgovarjati, na tako podle izjave. Kot je že predhodnica povedala. Vsi imamo izbiro. Lahko greš v kamp, kjer psi niso dovoljeni. Tudi takih je kar nekaj na izbiro. Tudi sam izbiram izključno kampe, kjer je za pse dobro poskrbljeno, kar vključuje tudi pasjo plažo v izogib konfliktom z gosti brez psa. Mi je res žal, da imate nekateri slabe izkušnje s kužki in njihovimi lastniki, a naj še enkrat poudarim, da je to izključno odgovornost nekaterih lastnikov, ki imajo nevzgojene pse in/ali so preveč arogantni do ostalih gostov kampa. Ne misliti, da gre to samo vam na živce. Tudi odgovornim lastnikom psov ni prijetno gledati odvezanih psov po kampu, ki nevzgojeno skačejo med otroki, se otresajo med ostalimi gosti in njihovih lastnikov, ki jih ne vodijo na potrebo v za to primeren kraj, ne pobirajo blata... Žal je vse v glavah ljudi, pa če nekateri to še tako vztrajno zanikajo. Kdor nima časa in volje se aktivno ukvarjati s psom, naj si ga ne omisli.






Odgovor Napisal/-a: sirena

Brez avatarja
sirena je odsoten
sirena
Prispevki: 11
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jul 28, 2011 6:14 am

Berem komentarje raznih danil, canibalov, pridnih,....in se sprašujem ali so te ljudje moteni ali so le hudobni??? Imam psa in lahko rečem, da ga imam zaradi družbe in ker mi pač tako odgovarja in ne.....definitivno je ne bi dala v hotel, ko bi šla na dopust. Morda k nekomu, ki ga dobro pozna in še to v izjemnih primerih. Mah...saj niti ne vem, zakaj sem sploh kaj napisala, ker so mi komentarji takšnih ljudi mimo!
Vsem skupaj želim lep dopust, pa naj bo s psom ali pa brez!

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 29, 2011 6:00 am

kot administrator bom malce posegel v tole razpravo...mislim, da je vsak ljubitelj psov  že povedal svoje mnenje, tako da ste sedaj že malo presegli rob dobrega okusa, zato to temo zaklepam.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Sep 07, 2011 6:13 am

upam, da so se strasti že pomirile, zato temo ponovno odklepamo, prosim samo, da gre pogovor v smer v katerem kampu so prijazni do psov in v katerem ne, kje imajo urejene dodatne stvari npr. tuše, označene plače, vrečke za pobiranje kakcev...
Seveda lahko predlagate kateremu kampu lahko še dodamo ikono "psi dobrodošli".

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Sep 07, 2011 6:22 am

V vmesnem času pa smo mi obiskali nekaj kampov, kjer so do kužkov prijazni. Tako imajo v kampu Slatina na Cresu urejeno plažo in tuše za pse, prav tako tudi v kampu Kovačine, kampu Lopari in kampu Marina pri Labinu.

V Čikatu smo v enem sanitarnem objektu opazili tuš za pse, na plaži pa nismo našli posebne oznake, kjer bi se lahko psi kopali, zato mu nismo dodali posebne ikone. Res je, da je plaža zelo dolga in večinoma skalnata, tako da verjetno v praksi ni problem s kopanjem psov na nekoliko odmaknjenem delu. Kakšne so pa vaše izkušnje v Čikatu?

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Sep 07, 2011 9:25 am

Super, da je tema ponovno aktualna. Upam, da ostane na kulturnem nivoju in bo res v pomoč nam, ki na dopust peljemo vse svoje družinske člane. Tisti, ki jih psi res motijo, pa bi morda lahko odprli novo temo z naslovom "Kampi, kjer psi niso dovoljeni". Tudi takšnih kampov je kar nekaj. Pa bodi dovolj, da zopet ne zaidemo.
Bili smo v Puntiželi, ki ima na tejle strani oznako 'Psi dobrodošli' in v tem kampu to drži, morda bi lahko na delu plaže, kjer so psi dovoljeni (pri potapljaškem centru), postavili kakšen znak, ki bi to nakazoval. V Puntiželi je to označeno samo na karti kampa. S tem bi zmanjšali možnost kakšne hude krvi kopalcev, ki s tem niso seznanjeni.
Sicer pa me veseli, da število kampov z modro ikonco s kužkom raste.

Odgovor Napisal/-a: mabo25

Brez avatarja
mabo25 je odsoten
mabo25
Prispevki: 1
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Avg 09, 2012 8:30 pm

Ker vas je že nekaj nazaj z dopusta, bi spet malo obudila tole temo. Zanima me kakšne so kaj letošnje izkušnje kampiranja s psom. Predvsem me zanimajo kampi, kjer imajo urejeno (=lepo plažo) za pse, ker kolikor vem so letos Hrvati malce poostrili nadzor in so strogi do psov v vodi, ki ni namenjena njim. Iščem plaže kjer se lahko kopa tako pes kot midva. 

Odgovori