Oglasi:

Kampiranje s psom

Vse o kampiranju, naši spletni strani, vaši predlogi

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jul 07, 2011 7:27 am

Vsako leto smo na dopustu v Istri, tako da psa vedno zaščitimo proti srčnim glistam.(v obliki cepiva).

Kej veste kako je z kampom Stupice? Res je malo dražji kot Runke, pa vendar mi je bolj všeč, ker je bolj na odprtem in posledično to pomeni lepšo vodo. Tudi kamp Pomer mi je všeč, res pa je da je malo višje (spet zalivček). Joj, sploh se ne morem odločit kam naj gremo....

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jul 07, 2011 8:34 am

če je vprašanje med tema dvema kampoma, potem 100% v Stupice

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Če Jul 07, 2011 12:53 pm

Cepivo ne preventivno zaščiti psa pred srčno glisto, da ne bo pomote. Tukaj je strokoven odgovor veterinarke

[Quote]zadošča, če aplicirate Stronghold v 30ih dneh po odhodu na morje. Deluje namreč le na mikrofilarije, torej razvojne oblike srčne gliste, ki se v srcu naselijo šele v več kot enem mesecu po okužbi.
Proti odraslim srčnim glistam pa resnično deluje le cepivo, vendar je v tem primeru
potreben test in pregled na srčno glisto. Seveda deluje to cepivo tudi proti razvojnim oblikam,
 a če ne testiramo in so prisotne tudi odrasle srčne gliste, lahko te odmrejo, povzročijo zamašitev žil in celo smrt.[/QUOTE]

Stupice vs Runke. Res je mogoče voda bolj čista zaradi lege v Stupicah, a so sekreti manj vzdrževani. Oba kampa sta pa 30 let za časom in z naviti cenami, glede na ponudbo.
alamar2011-07-07 14:54:42

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 08, 2011 8:26 am

Res je. Sem tudi jaz klicala našo veterinarko in sem vse skopaj prej dobro zamešala. Vsako leto ravno pred dopustom imamo obvezna cepljenja.. :)
No, pa saj je vseeno...

Odgovor Napisal/-a: ely

Brez avatarja
ely je odsoten
ely
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 08, 2011 8:28 am

Aja, pozabila sem še. Kam pa naj potem gremo v en pocen kamp kjer bo letovanje z psom nemoteno? Kakšni drugi predlogi, lahko Krk, Cres, Lošinj..ne vem. Kdo kakšne ideje, izkušnje?


Odgovor Napisal/-a: Zrescho

Brez avatarja
Zrescho je odsoten
Zrescho
Prispevki: 14
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 08, 2011 10:44 am

Mi smo bili konec julija v Puntiželi z našim psom. Zelo smo bili zadovoljni. Proporočam

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Pe Jul 08, 2011 12:29 pm

Na avtokampi.si išči kampe z oznako "psi dobrodošli". te oznake so na info straneh posameznih kampov, takoj pod uradnimi podatki. Če ima slučajno kamp to oznako, si lahko prepričana, da je preverjeno zelo primeren za kampiranje s psom. Ker si pa glih vprašala še za Cres, ti priporočam Kovačine in Slatina. Oba sta izredna kampa za lastnike psov. Nista pa ravno poceni, sploh če prišteješ še strošek trajekta. Morda se splača v pred in po glavni sezoni, če gledaš stroškovno.

Odgovor Napisal/-a: roman67

Brez avatarja
roman67 je odsoten
roman67
Prispevki: 68
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Po Jul 11, 2011 4:16 pm

V kampu kovačine na cresu imajo tudi dobro poskrbljeno za pse.Veliko je pasjih wc jev na plaži pa imajo tudi svoj prostor za kopanje.Širok je približno 60 metrov tako da je vedno dosti prostora.Vstop v vodo je enostaven saj je plaža za pse peščena z majhni kamenčki.Tuša za pse nisem opazil mislim pa da ga imajo.Lahko bi ga stuširal tudi na prostoru za pranje čolnov.Imajo ene štiri šlavfe pa tu čisto je.Če bi ga tam stuširal se sigurno nebi nihče pritožil.V kampu je tudi veliko sence tako da mu ne bi bilo prevroče.Vodo v kampu imajo pitno in kar hladno tako da se lahko vsak trenutek odžeja saj je na parcelah tudi voda(pipa).lp

Odgovor Napisal/-a: alamar

Brez avatarja
alamar je odsoten
alamar
Prispevki: 120
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: To Jul 12, 2011 2:12 pm

Tuš za psa imajo v kovačinah. Pasja plaža je sicer označena, ima pa dve slabosti - je premajhna, si deli prostor z marino  in z malo sence. Druga slabost je pa, da tam uradno ni dovoljeno kopanje ljudi (zaradi mini marine), ampak zaradi tega pri mojih dveh obiskih ni nihče posredoval.

Odgovor Napisal/-a: roman67

Brez avatarja
roman67 je odsoten
roman67
Prispevki: 68
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje s psom

Objavljeno: Sr Jul 13, 2011 12:34 pm

Sence je na sami plaži res bolj malo.Je pa v bližini dovolj sence.Da bi bila premajhna ne vem nikoli ni bilo pretirane gneče.Mogoče je sedaj ko je sezona.Uradno ni dovoljeno kopanje v mini marini vendar so se tam še vedno kopali in nikoli nihče nič ni rekel.Tudi tisti ki skrbi za privez čolnov nikoli nič ne reče.lp

Odgovori