Oglasi:

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Objavljeno: Po Maj 15, 2017 9:58 am

Pozdravljeni,
letos bo ena izmed naših destinacij kampiranja tudi otok Cres. Pot čez Krk in na Merag poznam, ker smo se tam večinoma vozili z osebnim avtom brez prikolice in je čisto OK. Zanima pa me, kakšna je pot če se gre na Porozino? Predvsem kakšna je cesta od Opatije do Brestova za vleko prikolice? Kaj pa čez tunel Učka? Pri prikolici me najbolj skrbijo morebitni ozki odseki, serpentine in močni dvigi/spusti - takšnim odsekom bi se rad izognil v čim večji meri. Zato vas z več izkušnjami sprašujem, kakšno pot ponavadi uberete?
Lp.

Odgovor Napisal/-a: Romzi

Brez avatarja
Romzi je odsoten
Romzi
Prispevki: 77
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Objavljeno: Po Maj 15, 2017 10:24 am

Tudi mi vozimo s prikolo......
Bolje je iti čez Krk.
Do Porozine imaš pa v grobem dve možnosti. Obalna cesta je sicer čisto ok, slikovita, vendar so stalno naselja z omejitvami in pa zelo ovinkasto je.
Druga možnost je skozi Učko, vendar je dodaten strošek za tunel, cesta ud Lupoglava do Labiona je pa zelo ok, vendar ne vidim ravno smisla.....

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Objavljeno: Po Maj 15, 2017 5:13 pm

Opatija - Brestovo, ne vidim težav. Cesta je v redu, je serpentinasta, ampak dovolj široka. Pa tudi nekih velikih vzponov ni. Precej bolj zoprna je cesta po otoku, od Porozine dalje. Začetnih nekaj kilometrov je zelo ozka, zelo serpentinasta in s precej vzpona. Govorim iz vidika vleke prikolice. Tam mi na nekaterih odsekih ni najbolj jasno, kako se lahko srečata dva prikoličarja, ali pa avtobus in prikoličar. Jaz osebno bi raje izbral pot preko Krka.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Objavljeno: Po Maj 15, 2017 6:15 pm

Absolutno je boljša varianta čez Krk in na trajekt v Valbiski. Ta relacija je sicer dražja za mostnino in to je 46 kun (plača se samo v eno smer) za drugi razred, kamor sodi osebni avto + prikolica. Cena trajekta je pa za obe varianti enaka. Vozni red in cene trajekta.

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Vleka prikolice na Cres - lepša pot

Objavljeno: To Maj 16, 2017 2:27 pm

Hvala za odgovore. Ostajamo torej na poti čez Krk. Hvala za uporabne informacije. Lp.

Odgovori