Oglasi:

Kampiranje na lastni parceli

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Bonzl

Brez avatarja
Bonzl je odsoten
Bonzl
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Sr Avg 23, 2017 11:32 am

Živjo,

Nikjer ne najdem take teme in sem odprl novo.
Veliko Slovencev ima v Istri lastne parcele, ki so se kupile še v času juge.
Gre za parcele, ki imajo namembnost kmetijsko zemljišče... Vendar pa imamo na parcelah postavljene prikolice.
Pri nas prihajajo inšpektorji in 1X letno plačaš kazen 1000Kun.
Lansko leto so pričeli tudi pečatiti prikolice.

Kako se lahko rešiš težave da bi pač plačal takso?? Ali lahko na taki parceli postaviš tudi mobilno hiško Oz. Bivalni kontejner ne da bi dubil odločbo za rušenje Oz. Umik??
So kakšne "cake"??

Hvala in Lp

Odgovor Napisal/-a: Mark

Brez avatarja
Mark je odsoten
Mark
Prispevki: 80
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Sr Avg 23, 2017 6:50 pm

Pozdravljen

Pred leti sem se tudi sam zanimal za tak način "kampiranja". Hotel sem kupit parcelo za mali denar nekje ob obali in tja postaviti prikolico, ali mobilno hiško.
Seveda so prodajalci zatrjevali, da se "može postaviti bilo šta", pa mi ni dalo miru in sem vseeno raje poklical na občino v Pulo. Odgovor pa sledeč...
Na parceli, ki ni zazidljiva, se ne sme postaviti ničesar! Niti prikolice, niti mobilne hiške, niti šotora, še WC-ja na štrbunk ne. Tudi prenočiti uradno ne smeš tam, ker bi po vseh pravilih moral plačat turistično takso. Ker pa moraš pri plačilu turistične takse navesti naslov bivanja in ker tega na nezazidljivi parceli pač nimaš, niti takse ne moreš plačati.
To je bilo pred leti, kako je sedaj s tem pa ne vem. Predlagam, da pokličeš v dotično občino in povprašaš, kakšne so možnosti.
Mogoče bi se dalo "zdilat", da se prijaviš pri kakšnem znancu, ali pa če bi ti šel kdo drug tolk na roke, da te prijavi, občina pa ti pri tem pogleda skozi prste.
Aja... 
Pa včasih kak liter slivovke ogromno pripomore k ugodejšim rešitvam. Wink


Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Sr Avg 23, 2017 8:25 pm

Po naših informacijah, bi prikolico sicer lahko postavili, samo notri pa ne smete prespati..zato tudi hodijo inšpektorji v jutranjem čas. Sicer pa je kampiranje dovoljeno le v kampih oz. v manjših kampih, ki delujejo v sklopu turističnih kmetij. In glede tega je pri mobilnih hišicah še pogoj, da lahko zasedajo samo 40% vseh parcel.

Malce poznamo problem slovenskih lastnikov parcel na Kamenjaku, kjer so dobesedno čez noč ostali brez vsega in parcel sploh ne morejo uporabljati.

Odgovor Napisal/-a: Bonzl

Brez avatarja
Bonzl je odsoten
Bonzl
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Sr Avg 23, 2017 9:06 pm

Hvala za info do sedaj.
Vem da pač nesmeš bivat. Nas inšpektorji okoli pol 8mih vržejo pokonci in plačamo tistih 1000 kn... Ni velik samo moti me stalni občutek tega da te nekdo preganja. Sploh pa sedaj ko ena inšpektorca hodi z policisti (neka nova in se hoče dokazat) ostali pa ja daš mu travarco pa 1000kn in ga nevidiš več.
Zanima me pač če bi lahko dobil nevem Uno lokacijsko dovolenje kot imamo npr za čebelnjak pri nas in da bi se lahko prijavil.🤔
Oz nekje sem slišal da ima kao lahko Hrvat na lastni parceli kamp do 3 prikolice ali nekaj takega... Uglavnm če pozna kdo kakšno luknjo v zakonu.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Sr Avg 23, 2017 9:38 pm

domačinom je dovoljeno marsikaj... :(

Odgovor Napisal/-a: TinkoT

Brez avatarja
TinkoT je odsoten
TinkoT
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Če Avg 24, 2017 11:26 am

Kako pa je stem, da si registriras manjsi privat kamp ? Videl sem kamp z dvema mobilnima hišicama v Biogradu. ?

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Kampiranje na lastni parceli

Objavljeno: Če Avg 24, 2017 12:17 pm

ni tako enostavno, birokracija je na Hrvaškem x 2 kot pri nas..nekaj malega tukaj piše -  - http://www.istra-istria.hr/index.php?id=4128

Odgovori