Oglasi:

Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Vse o hrvaških kampih

Odgovor Napisal/-a: littlemark

Brez avatarja
littlemark je odsoten
littlemark
Prispevki: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: So Mar 28, 2020 6:38 am

Na vseh straneh o kampiranju pise, da pausale zaradi razmer naj ne placujemo in da bodo doloceni, ko bo dejansko znano kaksna bo sezona. Jaz sem v kamp Kozarica v Pakostanih, kjer imam pausal ze 4 leta, pisal ze pred cca 3 tedni in dobil odgovor naj pocakamo. Pred 3 dnevi pa njihov mail, da se nisem poravnal pausala in da ga moram do 1.4.

Jim odpisem, da ne vem kaksna bo, ce sploh bo, sezona, oni pa meni nazaj da v pogodbi tocno pise kaksni so pogoji in je treba pausal poravnati do 1.4. Samo v pogodbi tudi pise, da se kamp odpira 4.4.2020 !!!!! Ali ima se kdo podobne izkusnje ?

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: Pausal - koronavirus

Objavljeno: So Mar 28, 2020 9:37 am

MI smo preverili v številnih kampih po Istri in Kvarnerju in večina jih pravi, da zdaj ni potrebno plačati pavšala. Izjema je za enkrat potrjena iz kampov na Lošinju - Čikat, Bijar, Slatina, Baldarin, kjer je potrebno plačati pavšal do konca meseca, čeprav so kampi do 1.5. zagotovo zaprti. Iz Arenaturista je prišla informacija, da je sicer rok 14.5., vendar da naj počakajo, ker bodo takrat videli, kakšne bodo razmere.

Iz Kozarice nam niso poslali maila, smo pa bili z njimi na vezi in so rekli, da bodo vse obvestili - kot kaže o tem, da morate plačati pavšal do 1. aprila. Žalostno, da v danih razmerah nekateri delujejo na tak način. Mi povsem razumemo, da danes nihče ne ve, kdaj se bo pričela turistična sezona. Vsi si želimo, da bi bilo za prvomajske že vse normalno, samo vemo, da to ni možno in da bo super, če bo letos sezona trajala vsaj od 1. junija naprej.

Odgovor Napisal/-a: grezilo

Brez avatarja
grezilo je odsoten
grezilo
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:03 pm

Re: Pausal - koronavirus

Objavljeno: To Apr 14, 2020 3:43 pm

Zdravo,
tudi v AC Rapoča na Lošinju niso nikakršna izjema. Potrebno plačati paušal brez odgovora z njihove strani, kako bo nadalje urejeno, ker gre sezona, izgleda tako, v vragu.
Drži, po telefonu se da komunicirat, po mailu pa bolj težko; vsaj tako informacijo imam. Meni osebno so kar v primenem roku odgovorili.

LP

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: Pausal - koronavirus

Objavljeno: To Apr 14, 2020 4:59 pm

Tudi kampi Arenaturist je zadnja informacija, da je potrebno za pavšal s popustom plačati do 15.4. - drugače bo redna cena. Žal pa nam niso mogli potrditi, po kakšen ključu bodo vrnili denar, če bo prišlo do skrajšanja sezone. Težko pomagamo, ampak mi v tem primeru ne bi plačali pavšala.

V Rapoči je pa problem, ker imate v ceni pavšala tudi zimovanje in prikolice kar v kampu. Tako vam imajo v "šahu", ker je prikolica na njihovi parceli. Mi smo jim svetovali, da s plačilom pavšala počakajo, ker tako kot oni imajo tudi pavšalisti sedaj finančni problem, saj ni kar tako plačati 3.000 eur pavšala, ob tem, da človek niti ne ve ali ga bo lahko koristil oz. od kdaj do kdaj.

Mi se sicer strinjamo s predlogom nekaterih kampov, da se pavšali ob lepem vremenu podaljšajo v oktobre in do krompirjevih počitnic, nikakor pa to ne velja, da bi sedaj kampi podaljševali odprtost v november in tako dosegli enako število dni odprtosti, samo zato, da ne bi bilo potrebno vračati del vplačanega pavšala.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: Sr Apr 15, 2020 9:48 am

Informacija glede pavšala v kampu Đardin v kraju Sv. Filip i Jakov glede odprtja in povračila pavšala:
 Kamp Đardin je pripremljen za otvorenje i čim dobijemo zeleno svijetlo, otvaramo. Kojeg će točno to biti datuma, u ovom trenutku se još ne zna (nažalost, nije u našoj moći). Paušal će svakako biti korigiran, na preporuku HGK, Sektora za turizam, te će biti umanjen za dane nemogućnosti korištenja kampa, a više uplaćeni iznos (odnosi se na goste koji su paušal uplatili u cijelosti unaprijed) biti će prebačen na 2021. godinu.
 Za goste koji još nisu uplaćivali ništa, preporuka je da i dalje ništa ne uplaćuju, do otvorenja kampa.

Odgovor Napisal/-a: okomiha

Brez avatarja
okomiha je odsoten
okomiha
Prispevki: 2
Pridružen: Po Maj 11, 2020 10:09 am

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: Po Maj 11, 2020 12:02 pm

Dragi pavšalisti v Solinah.
Danes so me klicali iz recepcije in sporočili da se cena pavšala ne spreminja, prav tako ne bo popustov za naslednjo sezono.
Če nam kaj ne paše lahko prikolico prevzamemo in jo do konca meseca odstranimo iz kampa. Ko sem želel to informacijo pisno sem dobil odgovor da ne dajejo pisnih informacij.
Skratka čisti profesionalizem....so se mi zamerili do konca tako da iščemo druge možnosti....lopovi.
Ne vem pa če je to sploh zakonito da ne dajo pisne informacije.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: Po Maj 11, 2020 10:20 pm

Žal je res tako ..dobra informacija je samo to, da greste zdaj lahko dol po prikolico, ker so za pavšaliste sprotstili promet čez mejo. SAmo potrdilo je potrebno imeti o lastništvu prikolice.

Odgovor Napisal/-a: Damian

Brez avatarja
Damian je odsoten
Damian
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: To Maj 12, 2020 12:36 am

Od kje vam informacija, da je za pavšaliste dovoljeno? Kako, pod kakšnimi pogoji? če je za nazaj karantena, je brez veze it postavljat...
 

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: To Maj 12, 2020 5:03 am

S strani hrvaškega MUP - ministrstvo za notranje zadeve smo dobili informacijo - vendar jo želimo še enkrta preveriti na Hrvaški turistični skupnosti. Je pa res, da zaenkrat še vedno velja 7 dnevna smaoizolacija pri vstop v SLovenijo, ki pa naj bi bila kmalu ukinjena. Nekaj se govori že o tem vikendu oz. v ponedeljek, 18.5.

Je pa res, da je odprtih le nekaj kampov (Park Soline, Mon Perin, Klenovica, Stobreč), Valalta se odpira 15.5., Oštro 16.5., nekaj se tudi za Čikat govori, da bi se lahko kmalu odprl.

Odgovor Napisal/-a: Damian

Brez avatarja
Damian je odsoten
Damian
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Re: Pavšal v kampih ob krizi koronavirus

Objavljeno: To Maj 12, 2020 8:00 am

Hvala za info. Tako in tako imamo v planu, da bi šli postavit po 20.5., nato pa takoj, ko bo vreme, z ženo  dol do sredine oktobra...  :D

Odgovori