Oglasi:

Korzika

Informacije o kampih v ostalih državah npr. Italija, Avstrija, Nemčija, francija, Španija

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: rocky

Brez avatarja
rocky je odsoten
rocky
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Korzika

Objavljeno: So Mar 19, 2016 8:11 pm

Lep pozdrav. Zbiramo informacije glede Korzike. Baje da ceste niso primerne za vožnjo prikolice. Kdo že bil? Morje in plaže so baje fantastične za male otroke. Kampi? Cena? Prijaznost? Vsaka informacija dobrodošla.
Hvala
Lp
Rok

Odgovor Napisal/-a: axi

Brez avatarja
axi je odsoten
axi
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Korzika

Objavljeno: Po Mar 21, 2016 12:46 pm

Ceste po zahodni obali so zelo ovinkaste in ozke, prav tako po raznih gorskih dolinah. Že z avtom zna biti zoprno ponekod, je pa dosti ljudi s kamperji, ampak si verjetno kar omejen na glavne ceste,
na lokalnih cestah čez kakšne vasi s prikolico ali kamperjem verjetno ni možno vozit. Kar je sigurno škoda, ker ravno po takšnih odročnih cestah vidiš marsikaj zanimivega, ali prideš do dobrih plaž.
Plaže skoraj izključno pesek. Razen v Nonzi sploh ne vem, če sem videl kakšno prodnato plažo. Bil lani septembra in je bila temperatura tako morja kot zraka OK, morje okoli 22 stopinj, zrak tudi preko 30. Moje mnenje je, da je junij ali september idealen čas za obisk, julij/avgust mora biti takšna gužva, da si ne predstavljam, septembra je bilo super, praktično nikjer gužve.
Kampi so večinoma manjši, v primerjavi s hrvaškimi za moje pojme slabši, skret papir/milo moraš imeti s seboj, ker ga praktično nikjer ni. Cene septembra za 2 osebi in avto ter šotor po 20 EUR na dan.
Povsod prijazni, nobene slabe izkušnje.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Korzika

Objavljeno: Po Mar 21, 2016 1:50 pm

Bomo mi v našem arhivu pogledali, če imamo še kakšen kamping katalog za Korziko..sicer pa en primer ceste na Korziki :)

[TUBE]BBm4wk24g60[/TUBE]
avtokampi.si2016-03-21 14:54:32

Odgovor Napisal/-a: rocky

Brez avatarja
rocky je odsoten
rocky
Prispevki: 17
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:11 pm

Korzika

Objavljeno: Po Mar 21, 2016 7:00 pm

Hvala axi. termin je september začetek. Šli bomo s prikolico. 4dni Provansa potem pa Korzika. Ne moti me standard kampov, važno je da v miru parkiram in da ti ne čebulijo.
Ja ceste so videt kr ozke , to mi bo izziv glede na to da nimam še kilometrine.

Odgovor Napisal/-a: ulmus

Brez avatarja
ulmus je odsoten
ulmus
Prispevki: 3
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:08 pm

Korzika

Objavljeno: Po Jun 13, 2016 8:37 am

Živjo!
Mi smo bili na Korziki lani 15 dni v septembru. Čudovito! Kampirali smo s šotorom in bili v treh različnih kampih. Osredotočili smo se na hribe in zahodno obalo. Priznati moram, da nimam v spominu niti ene prikolice. Prevladujejo avtodomi in šotori. Ceste znajo biti na zahodu in v hribih res kar zoprne, zato opozarjam na previdnost in tudi računanje na daljše potovalne čase (sploh v okolici Porta).
Kampe, ki smo jih obiskali mi, lahko mirno primerjam s hrvaškimi (cene, čistoča, urejenost). Najbolj se nam je dopadel http://www.funtanaalora.fr/camping/ malo nad Portom.
Sicer pa se bomo z veseljem še vrnili, a letos žal ne bo šlo, ker imamo v družini prvošolčka, ki ne sme zamuditi prvih šolskih dni, v juliju in avgustu pa ne bi hodili.

Odgovor Napisal/-a: Izst

Brez avatarja
Izst je odsoten
Izst
Prispevki: 6
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:02 pm

Korzika

Objavljeno: Sr Avg 03, 2016 11:57 am

Mi smo bili letos po 10. juliju.
Naj povem, da ni nobene gužve. Bili smo s šotorom, obiskali smo 4 kampe. Najlepše nam je bilo na JZV in JZ. Malo več ljudi je bilo na skarjnem S, v okolici Calvija, vendar zelo daleč od kakih Vodin na HR ali podobne plaže :).
Cene kampa od 26 do 42€ za 4 člansko družino (otroka 5 in 7 let, šotor, avto, elektrika). splača se tudi iti v kak kamp malo v notranjost, ob kako reko. Reka Solenzara je bila toplejša kot morje. Cene v gostilnah precej divje, v trgovini pa kakih 10% dražje kot pri nas. Edino sadje in meso sta precej dražja. Mi se sigurno še vrnemo, ker nam ne grejo iz glave čudovite, skoraj prazne plaže.

Odgovori