Oglasi:

Mover za enoosno prikolico

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: To Jul 03, 2018 6:59 am

valter, evo o čemu pričam...
mover iza osovine na knausu...
mover kod mene naprijed... i razlog zašto nije mogao ići iza osovine...
inače ovako moveri dođu spakovani iz obelinka... ovdje su dva komada - od kolege i moj.... od narudžbe do moje garaže u 3-4 dana su stigli
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: Gorazd79

Brez avatarja
Gorazd79 je odsoten
Gorazd79
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Pe Jul 06, 2018 4:16 pm

Evo pa še ena fotka v zvezi z višino moverja.
Drugače sem pa zelo zadovoljen (no smo), oči in mami gledata kako otroci parkirajo PK.
Jaz sem ga hotel montirat pred kolesa, ker se vozimo tudi pozimi in tako je manj izpostavljen vodi, pesku in soli.
Lp Gorazd
Gorazd792018-07-06 18:20:27

Odgovor Napisal/-a: Juri

Brez avatarja
Juri je odsoten
Juri
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:17 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Pe Avg 17, 2018 11:34 am

Pozdravljeni vsi skupaj!

tudi sam se zanimam za montažo moverja. Zanima me, ali se za novejša alko podvozja vedno potrebuje dodatne adapterje? Kako je s polnjenjem Litijevih baterij? Na 220 v mi je jasno kaj pa riklop na alternator avtomobila? Verjetno je potreben dodaten polnilec? Ali te baterije uporabljate v prikolici tudi za ostale naprave (npr. razvetljavo, kratkočasno hladilnik itd.) kako ste izvedli priklop na napeljavo prikolice?

LP

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: To Avg 21, 2018 7:57 pm

Jaz na napeljavo prikolice nisem vezal nič. Baterijo imamo samo za Mover, ker (vsaj LiFePO) baterija je mišljena za kratkočasne velike tokove in ne za majhna, dolga in počasna praznjenja. Je pač namenska.
Kar se tiče polnjenja preko alternatorja, meni vtičnice v prikolici delujejo normalno, kadar je priklopljena na avto in je avto prižgan. To pomeni, če bi baterijo enostavno vklopil v eno izmed vtičnic v prikolici, bi se med vožnjo polnilna.
Wanderer2018-08-21 21:59:43

Odgovor Napisal/-a: Juri

Brez avatarja
Juri je odsoten
Juri
Prispevki: 2
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:17 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Sr Avg 22, 2018 5:20 am

Zakaj pa bi bilo lahko počasno praznenje za te baterije problematično?
Zaledil sem precej ugoden baterijski komplet, ki ima vso elektroniko že vgrajeno, torej polnjenje preko 220v, priklop na alternator oz. sončne celice, izhod za mover in izhod male porabnike (domestic) za uporabo drugih naprav v prikolici/avtodomu:

link

Bi bil tak pack OK?

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Sr Avg 22, 2018 8:49 pm

Sej ne vem, če je ravno problematično. Zgolj zaradi kemije, sestava teh baterij je namreč namensko takšna, da se jih lahko koristi za porabnike, ki potrebujejo ogromno moči, kot npr. električna vozila in kolesa, baterijska orodja, moverji :), itd... Ne vem kako se "počuti" ta baterija, če jo počasi cuza en polnilc za iPad-a :) Glede na to, da oglašujejo domestic rabo, potem bo že šlo menda.
Jaz sem navdušen nad njimi - lahke in močne. Imamo pa mi Reichov MPP dugače, ampak se gre za isto tehnologijo celic.

Odgovor Napisal/-a: halozan

Brez avatarja
halozan je odsoten
halozan
Prispevki: 48
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Če Avg 23, 2018 6:22 am

Kako pa imate priklopljene baterije. Jaz nameravam preko Obelinka nabavit mover in 40Ah Akumulator s polnilcem.
Zanima me, ali imate polnilec vedno priklopljen na 220V da polni baterijo (npr. ko ste 14 dni na morju) ali imate vgrajeno dodatno stikalo?
Mover bom montiral na Adrio Adora l.2007 z ALKO podvozjem, pa me zanima, če so potrebne kakšne dodatne plošče, ki bi se naj uporabljale na podvozjih cca. 2010 naprej?
Še povezava do moverja in akumulatorja:

Odgovor Napisal/-a: Homecar

Brez avatarja
Homecar je odsoten
Homecar
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Če Jan 17, 2019 2:03 pm

Lahko kdo pove, ali je tale AGM akumulator dovolj za mover? Po komentarjih sodeč bi moral zadostovati za cca 15 do 20 min., kar je po moje dovolj. Hvala za odgovore.

https://www.obelink.de/mover-light-pakket.html?category_params=s_company%3D2%26category_id%3D2861



Odgovor Napisal/-a: halozan

Brez avatarja
halozan je odsoten
halozan
Prispevki: 48
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:01 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Če Jan 17, 2019 10:21 pm

Ravno takšno baterijo sem jaz kupil septembra skupaj z moverjem. Montirali smo doma, in potem po parceli otroke vozili cca. 15 minut, pa ni bilo opaziti opešanja(Adria 470 Adora). Vmes smo tudi testirali, ali gre čez 7 cm tlakovec, in gre če greš s najprej z eno potem pa z drugo kolo, drugače vrže nazaj, preobremenitev.
Za osnovne premike bo dovolj. Jaz trenutno akumulator enkrat mesečno priklopim na polnilec za 7 dni, toliko da vzdržujem kondicijo akumulatorja.

Odgovor Napisal/-a: Homecar

Brez avatarja
Homecar je odsoten
Homecar
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Pe Jan 18, 2019 10:26 am

Hvala, torej bo tole cenovno in po teži kar ugodno za sam premik na parcelo.

Odgovori