Oglasi:

Obnova tal v prikolici

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: shovnik

Brez avatarja
shovnik je odsoten
shovnik
Prispevki: 2
Pridružen: To Mar 19, 2019 8:34 am

Obnova tal v prikolici

Objavljeno: To Mar 19, 2019 8:40 am

Pozdravljeni!

Imam prikolico Adria 4156 TD, letnik 1992.
Po tleh v prikolici je topli pod, vendar se po letih uporabe kažejo obrabe. Druga težava je, da je na pohodnih površinah poslalo nekam mehkeje, kot da se malo ugreza. Sem preveril tla prikolice na zunanji strani, je vse ok, torej sklepam, da je prišlo do obrabe od zgoraj navzdol. Bi položil laminate, še prej pa bi odstranil topli pod. Ker bom vse opravil na pavšalnem mestu, daleč od doma, me zanima, ali ima kdo podobne izkušnje in kak dobrodošel nasvet in na kaj moram pazit.

Hvala za vse informacije,

Sašo

Odgovor Napisal/-a: denis4

Brez avatarja
denis4 je odsoten
denis4
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Re: Obnova tal v prikolici

Objavljeno: Sr Mar 20, 2019 11:15 am

Zgnila vam je zgornja plošča in stiropor se je vdrl.

Vzemite s sabo še kakšne deščice, približno 4x4 cm, če so slučajno tudi nosilne deščice poškodovane. In ploščo 4 cm stirodura/stiropora, ker je originalni stiropor verjetno zdrobljen. Pa seveda novo zgornjo ploščo (6/8 mm) in kup orodja (vbodna žaga, vijaki, izvijači, olfa nož,...). Tako sem jaz pri sebi pri vratih rešil:
Slika

Dodal sem nosilne deščice in vmes dal stirodur. Ker je bilo čisto pri vratih že nekaj popravljano, sem le dodal par deščic da sem vse skupaj spravil na isti nivo. V luknjice, ki so ostale, sem dal še nizkoraztezni purpen, da je res vse 'na knap'. Na vrhu pa novo ploščo:
Slika

 

Odgovor Napisal/-a: shovnik

Brez avatarja
shovnik je odsoten
shovnik
Prispevki: 2
Pridružen: To Mar 19, 2019 8:34 am

Re: Obnova tal v prikolici

Objavljeno: Pe Mar 22, 2019 7:39 am

Stokrat hvala. Bi bil res fajn presenečen :)

Odgovor Napisal/-a: Damian

Brez avatarja
Damian je odsoten
Damian
Prispevki: 16
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Re: Obnova tal v prikolici

Objavljeno: Pe Mar 22, 2019 11:19 pm

Jaz sem pri svoji odrezal vezano ploščo s spodnje strani, spraskal ven stiropor, vstavil nov , zelo trdi styrodur in zalepiil nazaj tudi vezano ploščo. Ko se je lepilo posušilo, sem s silikonom zaščitil spoje, nato pa še območje posega. na dveh mestih je bilo mehkejše in tam sem to naredil. >Sedjimam že deset let mir.

Odgovori