Oglasi:

S prikolico na Pag, možne poti

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

S prikolico na Pag, možne poti

Objavljeno: Po Jun 24, 2019 7:15 am

Živjo,

Kmalu zopet odrinemo s prikolico na Pag. Do sedaj smo vedno šli po AC do Posedarij, nato pa čez paški most, kar je čisto OK, ampak tudi najdlje.

Letos razmišljam, da bi odrinili po drugi poti. Recimo čez Velebit do Karlobag-a, se pravi da se gre dol na cestinski "Gospič", nato pa prek Velebita do Karlobaga ter od tam do trajekta v Prizni? Ker poti ne poznam me zanima predsvem sama pot čez Velebit - ali je sploh primerna za prikoličarje? Da ni preveč strmin in ozkih cest? Kaj pa še druge poti, recimo do čez Velebit do Senj-a, ali pa pot po Jadranski magistrali vse od Reke do Prizne?

Kje ponavadi vozite ostali prikoličarji, ko greste na Pag?

Hvala za odgovore.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Re: S prikolico na Pag, možne poti

Objavljeno: Po Jun 24, 2019 10:02 am

Pomemben podatek je začetek in konec potovanja. Za tiste iz osrednje Slovenije je še vedno najboljša varianta čez jelšane in potem mimo Reke do trajekta v Prizni in potem na Pag.

Čez Velebit je kar klanec dol proti Senju ali Karlobagu oz. obratno navzgor in večina, ki se odloči za to pot, gre iz avtoceste v Žuti Loki in potem na Senj in na trajekt..večina pa kar naprej na most in potem po otoku nazaj gor do mesta Pag ali Novalje.
 

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Re: S prikolico na Pag, možne poti

Objavljeno: Po Jun 24, 2019 10:35 am

Mi štartamo iz Koroške, kar pomeni da imamo po kilometrih enako daleč tako do Ljubljane, kot do Gruškovja. Zato si lahko za potovanje po Hrvaški vstopno točko v državo izbiramo katerokoli. Za Istro in Kvarner običajno krenemo v smerj LJ, za vse kar je južneje ok Kvarnerja pa lahko krenemo ali proti ZG, ali pa proti LJ in nato na enega izmed mejnih prehodov.
 

Odgovor Napisal/-a: SM56

Brez avatarja
SM56 je odsoten
SM56
Prispevki: 12
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:15 pm

Re: S prikolico na Pag, možne poti

Objavljeno: Po Jun 24, 2019 11:39 am

Tudi mi smo omejeni na 100 na uro (prikolica) in nam je za avtoceste vseeno, če le obstajajo udobne alternative. Po kateri cesti se (če odmislimo AC ovinek preko Zg) najbolj udobno pripelje z Gorenjske do hrvaške meje, če je cilj severna/srednja Dalmacija?

Odgovor Napisal/-a: denis4

Brez avatarja
denis4 je odsoten
denis4
Prispevki: 26
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Re: S prikolico na Pag, možne poti

Objavljeno: Pe Jun 28, 2019 7:20 pm

Mi smo sli iz dolenjske letos ze drugic preko Metlike in cez Senj na trajekt. In tudi nazaj gremo isto.
Klanec od senja je kar konkreten, ampak glede na to da ga sleperji premagujejo, gre tudi s prikolico brez tezav.

Odgovori
cron