Oglasi:

kamp prikolica

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: bigl

Brez avatarja
bigl je odsoten
bigl
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: So Avg 06, 2011 3:14 pm

Živjo.
Upam,da paše ta tema semSmile
V glavnem,zanima me ali se mi splača kupiti kamp prikolico(rabljeno),ki bi se uporabljala 3-4 tedne na leto?
Mi nekako bolj odgovarja kot šotor ampak glede stroškov najbrž ni ravno priporočljiva za tako malo uporabe(trajekti,cestnine...) ima pa druge prednosti!Govorim za kampe na HR.
Kdor ima izkušnje s tem naj prosim svetuje.Hvala za mnenja.
Lp TomažBeer

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 6:39 am

Pozdravljen.
Na vprašanje, kaj se komu splača, si mora odgovoriti vsak sam.
Lahko ti povem svoje mnenje. Mi smo slučajno naredili premik s šotora na prikolico. Razlog je ta, da smo kupili manjšo, starejšo, povsem izpravno prikolico, s katero smo nato prepotovali približno 5000km, po res simbolični ceni. Od letos imamo precej večjo (nadgradnja malo preko 5m) in tudi novejšo prikolico. Prikolice nimamo na pavšalu.
Po napisanem sodeč vidim, da že veš, kje so bistvene prednosti in slabosti prikolice v primerjavi s šotorjem. Tudi mi smo na morju približno 4 tedne letno (ponavadi v dveh, letos bomo celo v treh delih) in moram reči, da se za toliko prespanih noči splača vleči prikolico. Če se boste odločili za nakup, premislite še s kakšnim avtom jo boste vlekli, ker to ni nepomembno. Mi imamo malo večjega in tudi "konjsko" ni povsem podhranjen, pa je za (udobno) vleko večje prikolice ravno pravšnji.
Kakorkoli se boste odločili, veliko užitka v kampiranju.

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 10:39 am

Pri nakupu prikolice predvsem pazite na ustreznost vozniškega dovoljena oz. na pogoje, ki dovoljujejo vožnjo z B kategorijo, da ne bo potem težav. Preberite članek:
http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=0&ID=208


Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 12:14 pm

Ja, to sem pozabil. Sam sem moral opraviti tečaj (10 ur vožnje s prikolico in izpitna vožnja (s "tapravo" komisijo)) za kategorijo B+96, ker največja dovoljena masa avta in prikolice skupaj znaša nekaj manj kot 4 tone. Bi pa pripomnil, da je bilo to dobro unovčenih cirka 250 eurov, ker sem res izpilil vzvratno vožnjo s prikolico. Pa tudi malo obnoviti znanje iz CPP-ja nikomur ne škodi.

Odgovor Napisal/-a: bigl

Brez avatarja
bigl je odsoten
bigl
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 3:43 pm

hvala za dobre nasvete,kar se kategorij tiče nimam problemov ker imam vse kategorije je pa zanimiv podatek ker veliko "kampistov" tega ne ve.Avto je pri 110KM in 1400kg mislim,da bi tudi to moglo biti kar dosti za vleko.Hvala še enkrat ko pa nabavim pa javim občutke!


Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2221
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 7:11 pm

ja saj to je zdaj največji problem, ker vsi, ki imajo BE kategorijo mislijo, da lahko vozijo vse...pozabijo pa pogledati v homologacijo avta, kjer piše kašno prikolico lahko vlečejo.

Odgovor Napisal/-a: bigl

Brez avatarja
bigl je odsoten
bigl
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Avg 09, 2011 7:30 pm

Ja saj s temi kategorijami so kar mal zakomplicirali pred leti ko se je pojavilo B+E itd.Ne vem kako je s tem ampak mogoče nebi bilo slabo,če bi se na TP te ljudi opozorilo(lahko,da se opozori pa ne vem tega)Smile.


Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: Sr Avg 17, 2011 6:26 am

[QUOTE=bigl]

hvala za dobre nasvete,kar se kategorij tiče nimam problemov ker imam vse kategorije je pa zanimiv podatek ker veliko "kampistov" tega ne ve.Avto je pri 110KM in 1400kg mislim,da bi tudi to moglo biti kar dosti za vleko.Hvala še enkrat ko pa nabavim pa javim občutke!

[/QUOTE]
svaku Adriu do 1000 kg težine tvoje vozilo vuče bez problema iako nisi naveo je li tih 110 KS benzinskih ili dizelskih... ako je dizelskih - nemaš problema...
ako je benzinskih moram ti reći da imam kolege koji vuku sa sličnim autima Adriine kampice - Stilo 1.6 (105 KS) + Adria 440 (1989.),  te Pug 307 1.6 (110 KS) + Adria 400 (1990.) i u brdima im ponekad fali okretnog momenta, ali dolaze na destinacije i nazad...
što se HR tiče: ne trebaš ni B+E! moram reći da smo se ove godine izborili za to i u novi zakon vratili dio teksta da se prikolica teža od 750 kg, a lakša od vučnog vozila može vući istim ako skup vozila je manji od 3500 kg, što u tvom slučaju svakako bude...
kampica - kao kampica - uvijek ju stavljam ispred šatora!
najvrijednija je za vrijeme nevremena, jer ipak ste koliko toliko sigurni u njoj, a i ako pada kiša onda ste malo i uzdignuti što je najbitnije... danas u iste ljudi ugrađuju i split klime (2,2 kw) te tako možete biti i na sunčanim parcelama, te u kampovima s manje hlada... sa šatorom je to sve teže... i zato sam uvijek za kampicu!
osobno vučem veliku kampicu 530 isto s benzincem 150 KS, čak i s plinom, a sveukupno sam težak 3450 kg Tongue te sam prešao i veće HR prijevoje tipa Vratnik, a ove godine i pod vjetrom sam se vraćao Zadar-Sveti Rok i moram priznati da mi baš nije bilo ugodno, ali eto...
uglavnom - kamp prikolica Clap
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: MiMar

Brez avatarja
MiMar je odsoten
MiMar
Prispevki: 55
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

kamp prikolica

Objavljeno: Pe Avg 26, 2011 9:42 pm

Statler, avto 150 KM bencin ni isti avto kot na slikah v temi o prenosni klimi? Ker če je, ne verjamem, da imata avto (kombi) in prikolica skupaj največjo (skupno) dovoljeno maso 3450kg. Jaz imam namreč z manjšim avtom in približno isto veliko prikolico skupaj 3770.

Odgovor Napisal/-a: bobo1841

Brez avatarja
bobo1841 je odsoten
bobo1841
Prispevki: 10
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:00 pm

kamp prikolica

Objavljeno: To Jan 03, 2012 8:11 pm

jaz imam vw t4 kombi in adrio 400 pa nimam niti 3t,in prikolico vlečem za malo malico,razen ko je veter,takrat pa ...........!

Odgovori