Oglasi:

Mover za enoosno prikolico

Vse o opremi počitniških prikolic, nakupu, prevozu...

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: So Dec 16, 2017 4:28 pm

Zima je. Porčičana :) Prikolica sama čiča tam zunaj in čaka na toplo vreme, mi pa vmes tuhtamo o naslednji investiciji, da bo prikolica spomladi še bolj željna potovanj :)
Vgraditi nameravamo mover, ker pa investicija ni ravno majhna bi rad slišal kakšna mnenja in priporočila o delovanju in zanesljivosti. Po prvem preletu se odločamo med Mover Go2 (Truma) ali pa Enduro EM203. Oba dva sta za enoosne do 1.800 kg približno enakega cenovnega ranga. Ali obstaja kakšna tretja priljubljena znamka moverjev? Kako se ti obnesejo v realnosti v kampih, kjer so povečini neravnine, makadam, ne pa tako kot v reklamah, kjer manevrirajo po ravnem asfaltu :) Verjamem, da tam gre super - tudi z rokami hehe :)
Skratka, ali se moverji obnesejo ali ne? So morda kakšna priporočila glede znamke, modela, prodajalca ali vgradnje? Imamo enoosno prikolico Hobby 545 kmf (LA Vita Veneto), dolžine 7,5m in NDM 1.600...
Najalepša hvala za vsakršer uporaben info.
Wanderer2017-12-16 17:29:51

Odgovor Napisal/-a: Šrumpf

Brez avatarja
Šrumpf je odsoten
Šrumpf
Prispevki: 23
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: So Dec 16, 2017 8:28 pm

Pozdravljeni.
Mi imamo Reicha 1.8 prej je bil namontiran na Knausovi 495 z 1300 ndm sedaj pa imamo drugo Knausovo 500 fdk z 1500ndm pa ni problema. Strošek je bil cca 1300 eur z akumolatorjem ter polnilcem. Pa 5let ima garancije.
Lp

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Ne Dec 17, 2017 9:50 am

Aha, Reich vidim je tudi ena izmed pogostih znamk - bom pogledal še te, hvala! Kako pa je z montažo pri nas? Sklepam da je najbolje mover + montažo vzeti skupaj pri enem ponudniku, tudi zaradi garancije in drugega drobnega materiala, akomulatorja, ipd...? Prikolico pa moramo verjetno zaplejati tja, ali pridejo mogoče na dom montirat? Mogoče trapasto vprašanje ampak pozimi bi bilo res dobrodošlo, če se lahko pride na dom in zmontira :)
Kaj pa tisti, ki mover že imate, kaj porečete nanj? Je zanesljiv oz. opravi svojo nalogo na ozkih predelih in neravninah?

Odgovor Napisal/-a: Šrumpf

Brez avatarja
Šrumpf je odsoten
Šrumpf
Prispevki: 23
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Ne Dec 17, 2017 11:50 am

Jaz sem si zmontiral sam garancija velja isto 1300eur je z akumolatorjem
Ves material za montažo je pa zraven z navodili. Dela imate pa eno popoldan v miru zraven pa eno kavico pa je tofo. Če pa rabite kako pomoč pa mi pišite na emailpa vam vse obrazložim. tomaz.srumpf@gmail.com
Lp

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Ne Dec 17, 2017 8:14 pm

Hvala za info Šrumpf! Potem vas mogoče res kontaktiram, če se montaže lotim sam.
Sedaj gledam Reich-e pa tudi od Reich-a power mobility pack oz. lition-ion baterijo, ki je bistveno lažja (tehata samo cca 2 kg), ampak je pa tudi dosti dražja, oz. tam okoli 400 eur. Kolikor berem naj bi se obnesla enako kakor 75 Ah svinčena baterija, katera sicer tehta skoraj 30 kg. Razlika je očitna :).

Odgovor Napisal/-a: Šrumpf

Brez avatarja
Šrumpf je odsoten
Šrumpf
Prispevki: 23
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Po Dec 18, 2017 1:21 pm

Wanderer. Poslji email pa posljem slike kaksen komplet imam jaz.
Lp

Odgovor Napisal/-a: Šrumpf

Brez avatarja
Šrumpf je odsoten
Šrumpf
Prispevki: 23
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:16 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Po Dec 18, 2017 1:23 pm

Lahko pa vzames preko kake firme pa te pride vse skupaj cca 900eur komplet. Od kod pa ste?

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Sr Jan 03, 2018 5:54 pm

Evo, zagrel sem se za Reich-a in naročil Easydriver 1.8. Glede inštalacije sem se po pregledu navodil in videoposnetkov odločil, da se lotim sam. Sproti pa bom dokumentiral ter nato objavil tukaj kot bazo znanja za morebitne druge kandidate, ki bi se tega lotili sami. Izmed vsega me najbolj skrbi vrtanje skozi dno za električno napeljavo, namreč tla so električno ogrevana in moram posebej paziti, da ne naletim na kakšno napeljavo ali pa trdno okovje/skeleton prikolice. Montiral bom, ko bo vreme prijaznejše :) Tako da če ima kdo do takrat kakšen koristen nasvet, go for it :)

Odgovor Napisal/-a: levci

Brez avatarja
levci je odsoten
levci
Prispevki: 7
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:09 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Če Jan 04, 2018 1:05 pm

Wanderer, kej si ga pa nabavil? Jaz sem tudi v fazi nabave. 

Odgovor Napisal/-a: Wanderer

Brez avatarja
Wanderer je odsoten
Wanderer
Prispevki: 45
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 2:13 pm

Mover za enoosno prikolico

Objavljeno: Če Jan 04, 2018 6:48 pm

Zdravo levci,
naročil sem preko spletne trgovine Camping Shop  Wagner, iz Nemčije, tukaj:
Vzel pa sem Reich-ovega 1.8 Basic, ker povsem zadostuje potrebam naše prikolice.
Naročil pa sem tudi Mobility Power Pack ali MPP, ki je pravzaprav baterija LiFePO4 z integriranim polnilcem. LiFePO4 je zelo lahka baterija (litijev železofosfat), tam cca 2kg in nadomešča svinčevo baterijo, moči 75Ah, ki pa lahko tehta tdui do 30 kg. Očiten prihtanek na teži torej, pa še polnilec ima integriran. Pa še dodatnega varnostnega stikala na + kablu do baterije se ne potrebuje, saj ima MPP svoje varnostno stikalo :) V Sloveniji tega packa še nisem kje zasledil. Še link:
JAvim, kako se obnese ko namontiram.
Wanderer2018-01-04 19:50:04

Odgovori