Oglasi:

Krčke putešestvije

Vse o hrvaških kampih

Odgovori

Odgovor Napisal/-a: Statler

Brez avatarja
Statler je odsoten
Statler
Prispevki: 116
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Krčke putešestvije

Objavljeno: Po Jun 11, 2012 8:12 am

 Napokon je došao i taj produženi vikend. Iako, kako to kod nas uvijek biva, opet se suzio na dva dana. Ali krećemo. Čak i utovareni gatamo destinaciju - ali odlučujemo se za Krk. Cilj je obići nekoliko kampova u kratkom vremenu - znači više vožnje - gdje koji buć u vodu i naveče tek uči u neki kamp na spavanje.
Već duže vrijeme me muči pomisao pretvorbe kombi vozila u kamp vozilo u 15-tak minuta. Tako da sam zimus odlučio nešto probati i sam u vlastitoj garaži iskemijati... Pa to na kraju izgleda ovako...
Postojeću tendu sa zida - spustio sam na krovni nosač. Malo je tu bilo kemijanja, varenja, učvrščivanja, ali radi...Wink
Od stvari nosimo nešto posuđa, pizzapekač, kuhalo, malu kuhinjicu, 2 stolice, mali stoli- ženi ležaljku, strujni kabal, pinkasti tepih i to je skoro pa to! Uglavnom - od parkiranja kombija u dvor - do spremnosti za putovanje stvarno je prošlo pola sata!
Ujutro dolazimo prvo u Njivice i tamo smo prošetali kampom. Kamp je pun ko čep. Novi dio više od pola. U prvim redovima 2-3 slobodne parcele. Mijenjamo odluku - danas se kupamo i uživamo, a sutra tura. Na recepciji pitamo za te parcele bliže moru, a oni nam odgovaraju da su rezervirane od danas. Super.  Confused Slika-dvije i ipak idemo dalje. U kampu u Krku - Ježevcu slična priča iako je bila slobodna jedna parcela u hladu - ali tamo je već pripeklo sunce pa smo odlučili da idemo dalje u Punat - jer u Puntu nikada nismo bili.
Dolazimo do kampa Pila. Na ulazu iznenađenje - trči mladi portir van i viče Čvor - Čvor  - vidi vatrokurca (misli na moj kombi). Kolega s vwkombiji foruma.  Prepoznao kombi. Inače iz Kutine došao raditi kao sezonac u kamp. Poklanja mi kartu Krka koja će promijeniti naš obilazak definitivno. Ali prije toga obišli smo kamp. Naravno da nam se nije dopao čim je ograđen ogradom i ne mogu ujutro se ustati - skuhati si kavu, dignut noge na drugi stolac i gledati more.... :) Istina ima mjesta u zadnjem dijelu kampa - ali tamo kao da su prošli s cidokor-om po travi - a mogli su ju bar prije i pošišati i pokupiti!
Ionako nas prati tmurno vrijeme, svaki čas kao da će kiša, a kartu sad imamo - cilj kamp Škrila - Stara Baška. Ovdje opet novo iznenađenje! Što dalje cesta sve gora, sve strmije i sve ćelaviji krajolik. Kao da smo na Pagu. Nagli i strmi spust prema dolje ali OK. Ali kamp za moj pojam = nula bodova.
Ne znam što bi me tamo zadržalo dulje od jednog dana. Wc-i koma. Krećemo dalje - nazad za Punat pa ćemo do Baške. Usput slikamo brojne prekrasne uvalice do kojih se može čamcem ili niz strminu kozjim stazicama.
Na putu u Bašku pere nas kiša i to pravi ljetni pljusak. Dolazimo do kampa. Tražimo recepciju - recepcija smještena 300 m od mora od ulaza u prvi dio kampa.
Odlazimo na "livadu" uz more i osim prekrasnog mora ne vidimo ništa drugo. Sanitarci su i više nego prosječni, a sunčana livada na +30C uopće nam se nije učinila privlačnom. Ma da sam i s kampicom koja ima klimu - teško da bih se odlučio tu ljetovati - pardon saunirati 15-20 dana.
Odmah pokraj još jedan mali kamp - zove se Mali - ali taj nema pogled na more - pa idemo dalje! Novi kilometri nova kiša. Gledamo kartu i odlučujemo otići u Vrbnik. Istina nema tamo kampa - ali je to mali gradić pa ćemo prošetati.
Putem susrećem stranca koji Land Roverom vuče nekakvu kampicu - pretvorenu iz prikolice, ne znam jel se podiže ili ne, ali tako djeluje...
Na karti pronalazimo i mjesto Šilo s kampom Tiha. Po prekopanoj cesti odlazimo tamo. Nekih 10-15 km uske ceste. Dolazimo u Šilo i pronalazimo kamp. Kiša pada sve jače i jače, vadimo kišobran i u obilazak. Moram reći da je to ok kampić, ali kao i svugdje parcele u hladovini su paušalne. Prekrasan pogled na Crikvenicu i Selce. Oni koji imaju čamac - mogu i preko bez problema.
Odlazimo u restoran "Šilo" - bila gužva i ručamo. Hrana odlična, cijena - za naš hrvatski pojam preskupo - ali upravo to - ne gledamo na kunu-dvije (deset - pedeset) pa siti nastavljamo dalje.
Klimno smo preskočili - jer na karti nema nikakav kamp i preko Dobrinja smo ispali nazad u Malinsku. Gatamo - Njivice ili Glavotok, ali kako je već 16 sati - pada odluka Njivice. Dolazimo i pitamo koje su slobodne parcele - kad ono HOP - u prvom redu je slobodna jedna - jer je netko otkazao :) Naravno da za jedno noćenje uzimamo tu.
I sad slijedi pravi show. Mi došli postavimo kombi - mjesta oko njega za još 2 takva... A susjedi gledaju. Dok su bila zadnja vrata otvorena - dok sam počeo vaditi iz nutra što trebam samo su gledali u moju sport billy kutiju.
Poslije smo obišli Njivice - otišli na večeru i prespavali. U kombiju i zima - ne vruće - već i zima da se Statlerica pokrivala poplunom. A ja mislio da pošto nema izolacije budemo umrli unutra.
Drugi dan smo obišli i kamp Selce.
Moram reći u startu - to nije za mene. To je za planinare. :confusion-scratchheadyellow: Evo kako se tamo postavljaju kamperi i prikolice.
A kako nam ne bi bilo dosadno preko Šmrike smo se popeli na Gornje Jelenje i starom cestom otišli do jezera Bajer u Fužine. Temperatura se spustila na čak 17 C. Jezero je pusto vodom i osjeća se miris mulja dok se šeće uz njega.
Službeni dio vikenda završio je janjetinom u Mirnom kutiću kod Severina na Kupi, a tada sam morao požuriti kako bih stigao na utakmicu... Prvi izlet našim "vatrokurcom" je bio uspješan.
Thumbs Up
Statler2012-06-11 10:17:33
Ljeti kamp, zimi skijanje...

Odgovor Napisal/-a: vlady

Brez avatarja
vlady je odsoten
vlady
Prispevki: 155
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Krčke putešestvije

Objavljeno: Po Jun 11, 2012 11:16 am

Lepa reportaza,lep opis,lepe slike.Samo tako napred.Lep pozdrav

Odgovor Napisal/-a: avtokampi.si

Uporabniški avatar
avtokampi.si je odsoten
avtokampi.si
Prispevki: 2222
Pridružen: Pe Feb 01, 2019 1:59 pm

Krčke putešestvije

Objavljeno: Po Jun 11, 2012 11:22 am

BRAVO ČVOR - res hvala za potopis po kampih na otoku Krku!!!

U Klimnom imaš kamp Slamni, otvoren prošle godine...kako te malo znam, ne bi ostao ni tamo :) http://www.kampslamni.com.hr/

Tamo pred Malinkom ja bi ti rekao da ideš još u kamp Glavotok - tabo bi ostao tjedan dana :)
avtokampi.si2012-06-11 13:47:21

Odgovori